Solecznicka genealogia

Opublikował Mieczysław on pon., 08/19/2013 - 21:59

GMINA DAJNOWA

Posesjonaci w Dajnowie (Dejnowie) w 1938 roku
1. Jan Uczkoronis – 9,02 ha
2. Józef Uczkoronis - 14,89 ha
3. S-cy Piotra Uczkoronisa - 11,08 ha
4. Władysław Niewiarowicz - 17,61 ha
5. Józef Niewiarowicz – 15,64 ha
6. S-cy Piotra Markiewicza - 19,35 ha
7. S-cy Józefa Mikielonisa – 15,43 ha
8. Karol Bugorowski 32,89 ha
9. Bolesław Tuliszewski – 0,62 ha
10. Jan Antul - 8,94 ha
11. Kazimierz, s. Jerzego Antul – 8,24 ha
12. S-cy Marcina Antula  - 22,79 ha
13. S-cy Jana Galina - 11,98 ha
14. S-cy Bartłomieja Galina  - 17,20 ha
15. Adam Galin - 16,29 ha
16. S-cy Stanislawa Gallina – 14,20 ha
17. Józef Galin – 14,87 ha
18. Franciszek Galin - 10,85 ha
19. Adam Antul – 12,14 ha
20. Kazimierz Antul - 12,0 ha
21. S-cy Wincentego Antula – 11,72 ha
22. Mariana Balukiewiczowa i Katarzyna Antul - 19,32 ha
23. Kazimierz Uczkoronis  - 34,59 ha
24. Wincenty Uczkoronis  - 12,89 ha
25. S-cyJózefa Uczkoronisa -  12,16 ha
25 Anna C. Adama Uczkoronisa -  0,78 ha
26. Anna Kołomycka  - 8,60 ha
27. S-cy Franciszka Uczkoronisa  - 6,75 ha
28. Jan s. Macieja Andruszkiewicz  - 15,89 ha
29. Józef Andruszkiewicz  - 8,68 ha
30. Jan, s. Jerzego Andruszkiewicz – 10,07 ha
31. Józef Stanczyk  - 9,42 ha
32. S-cy Wincentego Stanczyka – 9,41 ha
33. Jan Stanczyk  - 11,24 ha
34. Jerzy Uczkoronis - 33,03 ha
35. Adam i Władysław Jatkiewiczowie -  10,09 ha
36. Katarzyna Pansewiczowa  - 12,35 ha
37. Aleksandra Użdawinis – 10,19 ha
38 S-cy Adama Jatkiewicza  - 11,69 ha
39. Maciej Bójnicki  - 16,25 ha
40. Józef Bójnicki  - 8,28 ha
41. Anna Antul  - 8,74 ha
42. Józef Adam Uczkoronis -  23,43 ha
43. Wincenty i Józef Uczkoronis -  22,78 ha
44. Józef s. Antoniego Galin – 4,32 ha
45. Michał Andruszkiewicz  - 4,54 ha
46. Aleksandra Romanowska -  0,82
47. Stefan Białous  - 0,57 ha
Cmentarz  - 0,08 ha

 

 

 

MIASTO EJSZYSZKI

Spis ludności parafii Ejszyszki 1909r.

 

Nr domu                  Nazwisko imię

 

- ULICA KORKUCIAŃSKA

1610.  Marciszewska Marianna, wd., dzieci Józef, Marianna

1611.  Kosiniewski Maciej ż. Teresa z d. Rudzis,

1612.  Gancewicz Augustyn s. Józefa, ż Anna z d. Kasiukonis, dzieci: Anna, Antoni, Józef, Zofia, Ewa

1613.  Jachowicz Dominik s. Karola, ż. Malwina z d. Gancewicz

1614.  Jachowicz Romuald s., z . Michalina z d. Suchocka

1615.  Bydugins Karol, ż. Melania Nowokuńska

1616.  Połkowski Józef, ż. Anna Isukowska?

1617.  Tyczyno Adolf s. Walentego, z. Władysława z d. Wierzbicka

1618.  Myszyński Aleksander, ż. Maria z d. Kozłowska

1619.  Bydugnis Wiktor s. Michała. ż. Anna z d. Bemoszewicz

1620.  Sawiel Kazimierz s. Kazimierza, ż Zofia z d. Urbanowicz

1621.  Ulicki Józef s. Dominika

1622.  Wołochowicz Franciszek s. Adama, ż. Józefa z d. Bartoszewicz

1623.  Ambrożewicz Michał s. Mateusza, ż. Katarzyna z d. Kasiukonis

1624.  Rasiulonis Michał, Maszniewska Antonina

1625. Wojnicki Jan s. Marcina

1626.  Jakubowski Antoni s.  Aleksandra

1627.  Wojciechowicz August, Jakubowska Anna

1628. Ulbin Kazimierz s. Michała, Chorościn Anna

1629. Witorznieniec Edward s. Romualda, Wołochowicz Rozalia

1630.  Mickiewicz Stanisław s. Bened? Gancewicz Elżbieta

1631.  Jusewicz ??? ?ulewicz Rozalia

1632.  Korkliniewski Piotr, Janoniewicz Marianna

1633.  Dubrawski Karol s. Jana Walukiewicz Józefa

1634.  Tołoczko Antoni Girdziewska Józefa

 

- ulica RYNKUŃSKA

1635. Jasiulewicz Jerzy s. Józefa, Strzyż Antonina

1636. .Pomarnacki Józef s. ??? Frąckiewicz Eleonora

1637.  Pożarycki Józef, Frackiewicz Eleonora

1638.  Kasiukonis Jan s. Antoniego

1639.  Ambrożewicz Józef s. Aleksandra, Kasiukonis Zofia

1630. Leuta Anna

1641.  Tołoczko Zygmunt, Szarkowska Józefa

1642.  Kisiel Bonifacy s. Tomasza, Grygorowicz Anna

1643.  Żuromska Stefania

1644.  Krupowies Julia c. Augusta

1645.  Dubrawski Piotr s. Szymona, Korkliniewska Zofia

1646.  Kasiukiewicz Józef  Józefa, Bałtrosz Helena

1647.  Niewierowicz Józef s. Macieja Kasiulewicz Zofia

1648   Kliaczko Aleksander Jasiewicz Feliksa

1649.  Piszczyk Jan br. danych Piszczyk Antonina z d.

1650.  Chorościn Izydor s. Tomasza Masalska Rozalia

1651.  Sankowska Maria c Dominika

1652.  Wołosewicz Jan s. Wincentego Stasiulewicz Maria

1653.   Poriadkin Aleksander br. danych Wołosewicz Marianna

1654.  Wołosewicz Jan s. Jana Wołosewicz Urszula z d. br danych

1655.  Marciszewski Aleksander s. Jana

1656.  Dubrowski Paweł s. Józefa, Molis Marianna

1657.  Piotrowski Antoni s. Adama, Oleszkiewicz Łucja

 

- ulica NOWOALEKSANDROWSKA

1658.  Oleszkiewicz Jakub s. Dominika, Beksza Helena

1659.   Biełous Stefan s. Michała, Czesnulewicz Rozalia

1660.  Walukiewicz Rozalia,

1661.  Walukiewicz Józef s. Jana

1662.  Mickiewicz Antoni s. Dominika, Bandalewicz Anna

1663. Ziniewicz Władysław, Chorościn Marianna

1664.   Korkliniewska Katarzyna

1665.  Dwawgul Paulina c. Franciszka

1666.  Jusewicz Karol s. br. danych Chorościn Anna

1667.  Chorościn Maciej s. Józefa, Uszyłło Eleonora

1668.  Ambrożewicz Franciszek s. Feliksa, Wojsznis Dominika

1669.  Chorościn Jan s. Józefa ż. Stanisława, R. Walukiewicz

1670.  Wienckiewicz Antoni s. Antoniego, Pietraszko Jan s. Józefa, Wróblewska Stefania

-

Ulica GŁUCHA

1671.  Narkun Maciej

1672. Malinowski Jan s. Antoniego, Jankowska Kazimiera

1673. Malinowski Józef s. Aleksandra, Stom?? Agata

1674. Garszel Jan s.. Jana, Świerk Zofia

1675. Krugli Jan s Nikodema, Krupowies Marianna

1676. Sokołowski Kazimierz s. Wawrzyńca, Sokołowska ??? Michalina br. danych

1677. Ambrożewicz Józe,f Rotkiewicz Tekla Rot(?)kiewicz

1678. Rotkiewicz Karol, Oleszkiewicz Emilia z d. Oleszkiewicz

1679. Nowicki Konstanty s. Stefana, Wróblewska Marianna

1680. Antul Józef s. Ignacego, Malinowska Paulina

1681. Antul Kazimierz s. Ignacego, Bartoszewicz Maria

1682. Antul Antoni s. Jana, Malinowska Rozalia

1683. Antul Jan. Jana, Uczkuronis Regina

1684. Skawińska Anna c. Władysława

1685. Jankiewicz Urszula,

1686. Gachowicz Józef S. Józefa, Nowicka Kazimiera

1687. Nowicki Maciej s. Macieja, Bielska Weronika

1688. Dubrawski Adam s. Szymona, Wojciechowska Urszula

1689. Wasilewski Piotr s. Józefa, Ulewicz Ewa

 

- ULICA RADUŃSKA

1690. Dakiniewicz Edward s. Piotra, Tetianiec Anna

1691. Sokołowski Jerzy s. Karola

1692. Wolski Aleksander s. Aleksandra, Keras Antonina

1693. Religioni Albertyna

1694. Bałtrosz Ludwik s. Józefa

1695. Sinkiewicz Józef s. Adama, Nowikiewicz Michalina

1696. Olszewski Władysław s. Michała, Łuckiewicz Józefa

1697. Wiereszko Wincenty s. Tomasza, Wasilewska Paulina

1698. Dobrowolski Jan s. Aleksandra, Wysocka Julia

1699. Dobrowolski Aleksander, Zieleniewska Helena

 

- ULICA NOWY PLAN

1700. Rynkiewicz Władysław, Iwaszkiewicz Teofila

1701. Balciukiewicz Antoni, Sawiel Anna

1702. Straus Władysław s. Andrzeja, Tyczyno Aleksandra

1703. Sinkiewicz Maciej Wincentego, Romanowska Dorota

1704. Żółutkowski Józef s. Ludwika, Maculewicz Józefa

1705. Kasiulewicz Franciszek, Repo Elżbieta, Jasiulewicz Józef s. Franciszka, Gryncewicz Józefa zd. Gryncewicz

1706. Kowalewski Jerzy s. br. danych Marciszewska Joanna

1707. Łunkiewicz Władysław Wereszko ?? Michalina

1708. Bujnicki Adam. s. Adama Bujnicka Malwina br. danych

1709. Jakubowski Paweł, Rasniewicz Józefa

1710. Wołosewicz Michał, Bazulewicz Anna

1711. Chorościn Jan s. Jana Jodkiewicz Józefa zd. Jodkiewicz

1712. Jankowski Szymon Tomasz

1713. ?dzeniwicz Wincenty s. Józefa Tyczyno Julia

1714. Żyliński Antoni s Józefa Griniewicz Zofia z d. Grinewicz

1715. Tyczyno Piotr s. Józefa Miszkinis Urszula

1716. Żyliński Bolesław Jusewicz Marianna

1717. Girachomowicz Leon s. Michała. Andruszkiewicz Regina

1718. Wereszko Władysław Z. brak danych Stefania

1719. Sawiel Jerzy. S Jerzego, Łus Agata żona br. danych Tekla z d

1721. Chorościn Antoni s Józefa, Sinkiewicz Anna

1722. Jarmolińska Antonina c ///

1723. Kulniewicz Władysław s. Tomasza, Marciszewska Petronela

1724. Łunkiewicz Wincenty s. Andrzeja, Wołosewicz Elżbieta

1725. Busz Michał s Adolfa, Olszewska Stefania

1726. Balciukiewicz Józef s Józefa, Szymulewicz Helena

1727. Krukowski Wincenty Cipr??? Helena

1728. Wereszko Antoni s. Józefa, Ulewicz Emilia

 

- Ulica MIESZCZNASKAJA

1729. Adamowicz Wincenty s. Franciszka, Kamila Zieleniewska

1730. Tyczyno Bolesław s. Franciszka Bidelewicz Barbara

1731. Chorościn Antoni s. Józefa Łukaszewicz Anna z d. Łukaszewicz

1732. Wołosewicz Wincenty z S. Jana Mikutowicz Antonina

1733. Sobolewski Aleksander . Szymona, Antul Rozalia

1734. Uczkuronis Wincenty s. Macieja, Chorościn Antonina

1735. Uczkuronis Maciej s. Macieja, Rypyłło Anna z d. Rypyłło

1736. Uczkuronis Jan s. Macieja, Gryszel Emilia ???

1737. Szelągiewicz Antoni s. ,Winnicka ?? Karolina ////

1738. Pieciukiewicz Marcin s. Jakuba, Wiszniewska Antonina

1740. Kozłowski Jan s. Władysława, Piecikiewicz Teofila z d. Pieciukiewicz

1741. Wołosewicz Antoni, Nowicka Józefa

1742. Antoniewicz Dominik s. Dominika, Bołądź Józefa

1743. Mikłosz Józefa

1744. Choroscin Jan s. Macieja, Wolosewicz Anna

1745. Pieciukiewicz Józef s Marcina, Mikutowicz Józefa

1746. Borysowski Adam

1747. Sinkiewicz Antoni s Wincentego, Trocka Aniela

1748. Jodkiewicz Wincenty s. Józefa, żona br danych Agata

1749. Jodkiewicz Antoni s. Józefa, Chorościn Anna

1750. Bruzgielewicz Michał s. Jana Jankowska Maria

1751. Szymanowicz Maria,

1752. Pieczul Andrzej s Antoniego, Jankowska Józefa

1753. Szarkowski Józef s Józefa ,Bartoszewicz Helena

1754. Andruszkiewicz Antoni s. Antoniego Niedźwiecka Rozalia

1755. Wołosewicz Jan . s. Jana, Boblewicz Weronika

1756. Tyczyno Eleonora wd. c Józefa

1757. Wołosewicz Józef s. Jana, Bogumiłło Maria

1758. Zemierowski Michał s. Pawła, Jachowicz Antonina

1759. Chorościn Wincenty s. Tomasza, Rudzis Anna

1760. Dobrowolski Antoni s. Adama, Sinwowska Eleonora z d. Sinwowska

1761. Andruszkiewicz Michał s. Wawrzyńca, Grodko Maria

1762. Andruszkiewicz Józef s. Wawrzyńca, Szemelewicz Rozalia

1763. Chorościn Maciej, Adomanis Wiktoria

1764. Dubrawska Genowefa c. Józefa

1765. Marciszewski Edward, Dubrawska Anna

1766. Dobrowolski Józef s. Jana, Siemaszko Aleksandra.

1767. Dubrawski Piotr s. Józefa, Rutkowska Ewa

1768. Marciszewski Maciej s. Prontkiewicz Maria

1769. Szyłkun?? Antoni s. Piotra, Rupys Felicja

1770. Uziełło Ludwika c. Jana, Żarnowski Wincenty, Siwicka Katarzyna

1771. Ambrożewicz Antoni, Maciaszko Karolina

1772. Gotowiecki Michał, Mickiewicz Genowefa

1773. Marchlewicz ??? , Laskowska Genowefa

1775. Piotrowski Roman s. Antoniego, Rymszo Józefa

1776. Alejuk Maciej s Andrzeja Marciszewska Bronisława

1777. Jagiełło Antoni s. Michała, Żukowska Paulina

1778. Wienckiewicz Antoni s. Józefa, Matujzo Maria z d.

1779. Rodziewicz Stanisław z Józefa Jodkiewicz Elżbieta

1780. Wenckiewicz Piotr s. Józefa, Jurgiel Michalina

1781. Gorodko Antoni s. Stefana, Minakowska Helena

1782. Żarnowski Jan s. Uziełło Katarzyna

1783. Wenckiewicz Konstanty, Babul Krystyna

 

- JURYZDYKA

1784. Stankiewicz Paweł s Ignacego, Kozaryn Stefania

1785. Nosewicz Feliks, Galin Urszula, Steckiewicz Anna c Ignacego

1786. Delias Stanisław s. Franciszka

1787. Delias Konstanty s. Wincentego, Bartoszewicz Józefa

1788. Grabałowski Paweł, Mikonis Ewa

1789. Dunajewski Andrzej, Martun Emilia

1790. Stankiewicz Jan z s Romana, Jachowicz Eleonora

1791. Masalski Jan. S. Macieja, Mickiewicz Anna

1792. Masalski Antoni s. Macieja, Nowokuńska Ewa

1793. Misiewicz Ignacy s. Wincentego, Juszko Konstancja

1794. Galin Józef s. Macieja, Krahelska Ewa

1795. Niedźwiecki Wincenty, Delias Adela

1796. Rożanowski Feliks Adolf, Lityńska ???? Antonina

1797. Cybulski Józef s. Jana, Żylińska Konstancja

1798. Bartoszewicz Wincenty, Radomska Anna

1799. Miluszkiewicz Michał, Binkiewicz Ewa

1800. Bartoszewicz Jan s. Stefana

1801. Beszteń Maciej s. Macieja, Beszteń Br danych Stanisława

1802. Wojewódzki Józef s. Jana, Stecewicz Jadwiga

1803. Biedugnis Antoni s. Marcina

1804. Runiec???? Stanisław s. Józefa, Runiec Aleksandra z d. Po????

1805. Mickiewicz Feliks s. Wincentego, Andruszkiewicz Urszula

1806. Antul Stefan s. Antoniego, Marciszewska Maria

1807. Antul Józef s. Antoniego, Antul Józefa z d.

1808. Mikutowicz Michał s. Andrzeja, Korkuć Monika z d.

1809. Uszyło Paweł s. Tomasza Paszkiewic,z Antonina z d. Paszkiewicz

1810. Żołudkowski Adam s. Ludwika, Żołudkowska Petronela z d.

1811. Rymszo Wacław s . Adama, Makowska Tekla

1812. Paszkiewicz Kazimierz s. Antoniego, Butkiewicz Zofia

1813. Masalski Władysław s. Jana, Blansewicz Eleonora

1814. Waszkiel Antoni s. Jana, Masalska Zofia

1815. Dzieżyc Leokadia

1816. Antul Kazimierz s . Józefa, Antul Rozalia z d.

1817. Sumorok Kazimierz s. Józefa, Trocka Tekla

1818. Galin Antoni s. Antoniego Galin ???? Elżbieta

1819. Maszkowska Franciszka

1820. Martun Kazimierz s. Marcina, Niedżwiecka Kazimiera

1821. Niedźwiecka Antonia c. Jana

 

- PLEBANIA EJSZYSKIEGO KOŚCIOŁA

1822. ks. Mikołaj Józef Dziewałtowski – Gintowt, raduński Dziekan

Juchniewicz Andrzej wikary

?????

1823. Usalewicz Wiktoria, kucharka

Borzotewski Antoni s. Andrzeja, organista

Wołochowicz Maciej

Mackiewicz Emila z d. Mackiewicz

Biełous Michał s Emila

Korecka Marianna

 

- FOLWARK PLEBAŃSKI

Myszkiewicz Kazimierz, arendarz

 

- ZAŚC. PLEBANIA

Cybulski Kazimierz kr.

Mongiałło Zofia

Juchniewicz Władysław s. Ludwika

Łuszkiewicz Franciszka

20 kwietnia 1909 r.

 

 

 

 

 

 

GMINA EJSZYSZKI

Wilkańce Okolica

Wykaz posesjonatów w tej miejscowosci  w 1939r. (nazwiska i powierzchnie posiadłości)

Okolica ?

Gustaw Golimont - 56,2 ha,

Bolesław Golimont - 73,18 ha,

Andrzej Bykowski – 22,7 ha,

S-cy Wojciecha Bykowskiego 19, 58 ha,

Władysław Bykowski - 31,57 ha,

S-cy Karola Zapaśnika - 67,42 ha,

S-cy Pawła Bernackiego - 36,40 ha,

Marja Zapaśnikówna - 28,55 ha,

S-cy Ludwika Kazimierza Monkiewicza - 1,84 ha,

Weronika Gotowiecka – 0,24 ha,

S-cy Ludwika Bocewicza – 0,31 ha,

Marja Matulewiczowa – 0,18 ha,

Antoni Bocewicz – 0,19, ha,

S-cy Władysława Bocewicza 0,24 ha,

S-cy Anicentego Bocewicza 0, 87 ha.

 

Po komasacji wieś Wilkańce:

Molis Kazimierz s. Jozefa - 5.17 ha,

Molis Michał s. Józefa - 7,42 ha

Zuza Michał s. Jerzego - 12,10 ha

Zuza Jan s. Jerzego i Zuza Wacław s. Jana  -7,88 ha

Molis Józef s. Józef  - 3,33 ha

Zuza Bronisław s. Jana - 6,97 ha

Molis Jan s. Antoniego - 4,89 ha

Suchocki Władysław s. Józefa - 18,86 ha

Molis Jan s. Kazimierza 0,80 ha

Molis Antoni, Jan i Kazimierz synowie Kazimierza i matka Michalina Molis - 4,56 ha

Mikutajtis 'Wacław Marianna i Wiktor dzieci Jan, i matka Mikutajtis Stefania - 10,96 ha

Mikutajtis Antoni i Józefa dzieci Adama 7,36 ha

Mikutajtis Stefan s. Tomasza - 5,14 ha

Żalis Kazimierz s Michała - 0,53 ha

Piedziewicze Jan i Józef synowie Antoniego  - 8,64 ha

Borkowski Stanislaw s. Michała  - 8,03 ha,

Nowicki Józef í Petronela małżonkowie -  7,41 ha

Marcinonis Józef s. Stanisława -  5,08

Marcinonis Władysław s. Michała - 6,60 ha

Marcinonis Petronela i Waleria córki Michała -  4,76 ha

Sieniawska Józefa c. Michala  - 4,63 ha

Klimowicz Antonina córka Michala - 4,60

Dzierkacz Józef s. Jana -  7,51 ha

Dzierkacz Wacław s. Kazimierza -  3,48 ha ,

Nowicki Józef s. Antoniego i Krasowski Wacław-  8,18 ha

Krasowska Stanisława córka Klemensa - 6,86 ha

Antonina z KoIendów Molis córka Pawla j- matka Amelia Kolendo 9,20 ha

Kolendo Antoni s. Jerzego -  7,45 ha

Kolendo Bolesław s. Antoniego - 5,44 ha

Kolendo Wacław s. Antoniego - 6,90 ha

Marcinonis Józef s. Michała - 0,46 ha

Tyczyno Feliks s. Adolfa -  10,18 ha

Tyczynowie Józef, Jan, Stanislawa i Antonina dzieci Adama i matka Eleonora Tyczyno - 9, 40 ha

Marciszewski Stefan - 0,29 ha

Molis Michal s. Józefa 1/2-  0,49 ha

Molis Antoni, Jan i Kazimierz synowie Kazimierza i ich matka Michalina Molis 1/2 - 0,37 ha

Molis Jan s. Kazimierza  - 1/2

Molis Antoni, Jan i Kazimierz synowie Kazimierza i ich mat- ka Michalina Molis 1/2 - 0,49 ha

ponadto:

Kopalnia gliny - 0,12 ha

Cmentarz katolicki - 0,20

Kopalnia piasku  -1,09

 

GMINA JASZUNY

Rudniki w 1909 roku -  nazwiska parafian

Wg księgi parafialnej parafii Rudniki z 1909 r. w poszczególnych miejscowościach mieszkali :

Plebania: Antoni Audycki, ks. proboszcz,
rodzina Józefa Burzyńskiego s. Jakuba – 5 osób.

Zaśc. Polepy - mieszkała tu rodzina Borysewiczów (Antoni s. Ignacego)– łącznie 9 osób

Zaśc. Dziaguszki - mieszkały tu rodziny o nazwiskach Adamowiczów (Józef s. Jana, s. Mateusza, Wojciech s. Matusza)- 16 osób.

Zaśc. Terpentyna - mieszkały tu rodziny o nazwiskach Dawidowicz (2 rodziny, s, …..s. Wawrzyńca),

Gutkowski (2 rodziny Piotr s. Jakuba), Czekan (Jan s. Wawrzyńca),

Szwajkowski (Władysław s. Jana), Aleksandrowicz (Zygmunt s Jana), łącznie 29 osób.

Wieś Czetyrki - mieszkały tu rodziny o nazwiskach: Wojtukowicz (Stanisław s. Macieja),

Czekan (Józef s. Jana), Adamowicz (3 rodziny Maciej s. Macieja, Mateusz s. Andrzeja, Józef s. Mateusza),

Wierszałowicz (4 rodziny Wojciech s. Mateusza, Józef s. Mateusza, Adam s. Mateusza),

Szwajkowski (2 rodziny Stanisław s. Szymona, Jan s. Michała),

Silka (Michał s. Wawrzyńca),

Buraczewski (Karol s. Michała), łącznie 88 osób.

Majątek Jaszuny -  mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Szostak (Kazimierz s. Jana),

Siemież (Ignacy s Jerzego),

Kisłowski (Jan s Macieja),

Ławrynowicz (4 rodziny- Mateusz s. Wawrzyńca, Michła s. Wawrzyńca, Antoni s. Jakuba, Michał s. Jana),

Mankiewicz (Andrzej. s. Ludwika), Stankiewicz (2 rodziny - Ignacy s. Feliksa, Antoni s. Karola),

Nakraszewicz (3 rodziny Jan s. Gabriela, Jerzy s. Józefa, Jan s. Jerzego),

Błażewicz (Kazimierz s. Andrzeja), Adamowicz (Kazimierz s. Jakuba, Benedykt s. Konstantego),

Andruszkiewicz (Piotr s. Justyna), Kosinowski (2 rodziny – Józef s. Wincentego),

Malewski (Antoni s. Stanisława),

Sienkiewicz (Karol. S. Franciszka),

Markiewicz (Józef s Wincentego),

Kalinowski (Aleksander. s. Aleksandra)

Jurewicz (Józef. s. Jakuba),

Chmielewski (Michał s. Jana)

Chrzanowski,

Tyszkiewicz (Marianna ze Stankiewiczów wdowa)

Paszkiewicz (3 rodziny),

Karpowicz (Jan s. Wincentego),

Masiel (Jan .s Aleksandra),

Czekan (Wincenty s. Jana), Siwicki (Józef s. Jana),

Barbara ???? Pietrowna z łącznie 171 osób.

Wieś Popiszki  - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Waluk (15 rodzin – Wincenty s. Jana, Jakub s. Jana, Zygmunt s. Jana, Franciszek. s. Sylwestra, Jan s. Sylwestra, Urszula z Bogdziewiczów Walukowa wdowa, Jerzy s. Wincentego, Zygmunt s. Wincentego, Wincenty s. Andrzeja, Jan s. Kajetana, Konstanty s. Szymona, Antoni s. Szymona, Gabriel s. Antoniego, Marcin s. Szymona, Konstanty s. Józefa, Maciej s. Józefa)

Giniewicz (8 rodzin – Józef s. Jana, Wincenty s. Marcina, Marcin s. Marcina, Kajetan s. Jana, Jan s. Stanisława, Wincenty s. Stanisława, Maciej s. Macieja, Józef s. Piotra), Pieczykonis (2 rodziny – Kazimierz s. Jana, Michał s. Jana),

Godijewski (Marcin. S Jakuba, Bogdziewicz (6 rodzin – Józef s Marcina, Maciej s. Antoniego, Michał s. Kazimierza, Antoni s. Kazimierza, Karol. s. Kazimierza, Marianna z Wojniłów wdowa, Wincenty s. Jana),

Szalginiewicz (3 rodziny – Antoni s. Marcina, Jan s. Marcina, Jakub s. Marcina),

Godijewski (Antoni s. Jerzego) Popławski (Antoni s. Józefa),

Gajdzis (Wincenty s. Marcina),

Jarmołowicz (Marcin s. Józefa),

Daukszewicz (Stanisław s. Marka),

Bajul (2 rodziny - Jan s. Antoniego, Maciej s. Macieja), łącznie 252 osób.

 

Miasteczko Rudniki - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:


Aładowicz (2 rodziny: Jan s. Kazimierza, Michał s. Kazimierza),
Milewski (3 rodziny: Józef s. Michała, Kajetan s. Michała, Jan. s. Konstantego),
Bowszys (Wincenty s. Wincentego),
Juszkiewicz (2 rodziny: Franciszka wdowa, Wincenty s. Wincentego),
Żotkiewicz (Piotr s. Jana),
Apanowicz 6 rodzin (Ksawery s. Antoniego, Józef s. Jana, Karol s. Antoniego, Józef s. Ksawerego, Marcin s. Antoniego),
Kwaśnowski (Józef s. Franciszka),
Jurgielewicz (6 rodzin Jan s. Antoniego, Ksawery s. Wojciecha, Wincenty s. Marcina, Anna wdowa, Marcin s. Wojciecha, Józef s. Jakuba, Marcin s. Walentego, Józef s. Jakuba),
Gurynowicz (2 rodziny, Kazimierz. s. Mateusza, Karol s. Mateusza),
Wiśniewski (3 rodziny, Józef s. Marcina Adolf s. Jana, Jerzy s. Macieja),
Frąckiewicz (3 rodziny, Wincenty s. Jana, Halina z Użadwinisów c. Franciszka wdowa, Tadeusz s. Mateusza),
Silka (Józef s. Kazimierza),
Wojtkiewicz (3 rodziny: Maciej. s. Jana, Helena z Juszkiewiczów c. Wojciecha wdowa, Władysław s. Szymona, Wincentyna z Zawackich wdowa),
Szaszkowski (5 rodzin: Antoni s. Piotra, Konstanty s. Jakuba, Józef s. Jakuba, Józef s. Józefa, Karol s. Wincentego),
Buzarewicz (3 rodziny Jan. s. Jana Wincenty s. Józefa, Wiktoria z Gajdziów wdowa),
Kuzborski (7 rodzin: Julian s. Michała, Gabriel s. Michała, Marcin s. Krzysztofa, Józef s. Krzysztofa, Piotr s. Marcina, Karol s. Antoniego),
Balon (Karol s. Józefa),
Zimitrowicz (3 rodziny: Marcin s. Mateusza, Adam, Ewa z Bogdziewiczów wdowa),
Kułdosz Józef s. Adama),
Połubianko (4 rodziny: Stanisław s. Marcina, Jan s. Jakuba, Hieronim s. Stanisława, Sylwester s. Marcina )
Babiński (2 rodziny: Kazimierz s. Jana, Kajetan s. Jana), Szostak (Józef s. Michała),
Wilkiewicz Joachim s. Antoniego),
Iwanowicz (Janowicz) Jan s. Antoniego),
Sosnowski, (Ignacy s. Wincentego)
Ornowski Franciszek s. Antoniego,
Zawacki, Franciszek s. Józefa
Palewicz, Wincenty s. Jana
Jasiewicz, Piotr s. Józefa
Waluk (Katarzyna z Apanowiczów), łącznie 427 osób.

Wieś Mikaszuny  - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Grabowski (Józef s. Antoniego), Gajdzis (Józef s. Marcina, Antoni s. Kazimierza ) rodziny),

Pieczkonis (Franciszek s., Martyna Pieczkonis wdowa, Anna z Wojciechowiczów wdowa, Wincenty s. Józefa, Jan s. Kazimierza, Antoni s. Kazimierza),

Wojciulewicz,

Kuzborski (Wincenty s. Kazimierza),

Leszczyński (Józef s. Piotra), Tankun (Józef s. Michała, Kazimierz s. Michała, wdowiec ),

Apanowicz (Ignacy s. Jana,) Mankiewicz (Marcela z Zawackich wdowa),

Ptak (Wincenty s. Wincentego), - łącznie 88 osób.

Zaścianek  Wojra  - mieszkała tu rodzina Woronowiczów (Piotr s. Jana) 6 osób.

Wieś Żegaryno - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Paszulewicz (Stefan s. Michała), Ziniewicz (Piotr. s. Jerzego),

Purzycki (Teodor s. Jana) , Stankiewicz (Jan s. Kajetana),

Milewski (Franciszek s. Ignacego, Konstanty s. Ignacego, Paulina z Tankunów wdowa),

Daukszewicz (Jan. s. Wincentego 2 rodziny, Marcela z Malinowskich, wdowa),

Gajdzis (Kazimierz s . Kazimierza),

Wołochowicz (Jan s. Kazimierza 3 rodziny, Józef s. Kazimierza, Urszula z … wdowa),

Wojciechowicz (Ignacy s. Jana),

Apanowicz (Elżbieta z Bajglów wdowa), łącznie 98 osób.

Zaścianek Zielonka - rodzina Anusiewiczów (Józef s. Józefa) – 4 osoby.

Jaszuny Koszary - mieszkały tu rodziny o nazwiskach: Rudowicz (Józef s. Ignaca), łącznie 7 osób,

Wieś Taraszyszki - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Balonis (Jan s. Marcina),

Tiliczan (Józef s. Jana, Jan s. Jana ),

Szczygieł (Jan s. Józefa), Palewicz (Wincenty s. Józefa),

Wojciechowicz (Kazimierz s,. Kazimierza, Józef s. Kazimierza),

Bogdziewicz (Jan s. Józefa, Józef s. Jana ),

Pieczkonis (Piotr s. Józefa, Jan s. Józefa, Kajetan s. Jerzego, Piotr s. Jerzego),

Stefanowicz (Zygmunt s Stefana wdowiec),

Jankielewicz,

Nowodworski (Adam s. Macieja),

Walkiewicz (Aleksander s. Antoniego),

Bojarowicz (Józef s. Franciszka),

Janukiewicz (Bronisław s. Wawrzyńca),

Kisłowski (Mateusz s. Jana),

Mikołajewicz (Franciszek s. Józefa),

Czetyrkowski (Bolesław s. Michała),

Wojciechowski (Józef s. Wincentego), łącznie 152 osoby.

Zaścianek Taraszyszki - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Pawełczyński (Michał s. Kajetana) Bogdziewicz (Jan s. Antoniego),

Wojciechowicz (Wiktor s. Wincentego),

Milewski (Michał s. Sylwestra, Sylwester s. Augustyna, Marianna wdowa, Aleksander s. Kajetana, Franciszek s. Józefa, Konstanty s Józefa),

Świrka (Kazimierz s. Andrzeja wdowiec),

Wołejka (Andrzej s. Andrzeja), łącznie 57 osób.

Zaścianek Bękarty - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Lewkowicz (Franciszek s Szymona),

Błażewicz (Władysław s. Jana),

Kisłowski (Franciszek s. Jana) łącznie 18 osób.

Zaścianek Dąbrowa - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Godijewski (Wincenty s. Michała),

Werkowski (Antoni s. Michała),

Jurewicz 2 rodziny (Kazimierz s. Jana,, Bronisław s. Jana),

Kulesza (Konstanty s, Józefa),

Griszkiewicz (Konstanty s. Marcina),

Połoński (Kajetan s. Macieja),

Kryluk (Adam s. Mateusza),

Grygorowicz (Michał s. Szymona),

Zanosienka (Mikołaj s. Piotra) -łącznie 57 osób.

Zaścianek Stefanowa - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Giszkiewicz (Jan s. Stanisława), Karpowicz (Józef s. Macieja),

Tomaszewski (Michał s. Wincentego), łącznie 16 osób.

Majątek Jaszuny  - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Chmielewski (Jan s. Antoniego),

Pukiel, (Ignacy s. Jerzego)

Androłajć (Jan s. Józefa, Jan s. Jana),

Mileszka (Kazimierz s. Kazimierza),

Mazurkiewicz (Ignacy s. Antoniego),

Rouba (Jerzy s. Antoniego),

Pilicki (Jakub s. Kazimierza),

Matuk (Wincenty s. Aleksandra),

Drozd (Jan s. Jana),

Ożarowski (Kazimierz s. Jana),

Falkiewicz, Wasilewicz (Piotr s Dominika (nieczytelne), łącznie 66 osób.

Koszarka Jaszuny - rodzina Łopata (Izydor s. Feliksa)

Stacja Jaszuny  - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Iwanowski (Józef s. Stanisława), Jundziłł (Feliks s. Augustyna),

Jurewicz (Jakub s. Michała),

Łatowski (Wincenty s. Antoniego), łącznie 19 osób.

Wieś Rudnia - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Aniewicz (Antoni s. Józefa),

Rybicki (Jan s. Kazimierza),

Milewski (Karol s. Kajetana, Kajetan s. Stanisława, Aleksander s Kajetana, Konstanty s. Augustyna),

Kuzborski (Kazimierz s. Stanisława),

Pieczykoń (Józef s. Kazimierza, Antoni s. Kazimierza) rodziny),

Daukszewicz (Władysław s. Jerzego, Paulina wdowa, Karol s. Władysława, Karol s. Ignacego, Sylwester s. Ignacego),

Bogdziewicz (Zygmunt s. Jana ) łącznie 97 osób.

Zaścianek Gira - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Pietrusiewicz (Karol s. Aleksandra),

Milewski (Karol s. Józefa, Aleksandra wdowa, Adam s. Sylwestra),

Kozakiewicz (Stanisław s. Piotra),

Górzyński (Kazimierz s. Jana) łącznie 26 osób.

Zaścianek Gaj - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Żurawski (Józef s. Justyna),

Baranowski (Paweł s. Wojciecha) łącznie 16 osób.

Zaścianek Lenkiszki - rodzina Duszkiewicz (Antoni s. Jana), łącznie 5 osób.

Folwark Ruczaj - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Sawicki (Konstanty s. Antoniego),

Zapalski (Władysław s. Antoniego) łącznie 10 osób.

Zaścianek Aszkałejty -  rodzina Jusiel (Adam s. Aleksandra), łącznie 7 osób.

Zaścianek Soły - dwie rodziny Burzyńskich (Ignacy s. Ignacego, Franciszek s. Józefa), łącznie 13 osób.

Wieś Dajnowa  - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Stefanowicz (Józef s. Józefa),

Sławiński (Konstanty s. Jana, Feliks s. Antoniego, Feliks s. Antoniego),

Szostak (Franciszek s. Mateusza, Justyn s. Jana),

Kisłowski, (Józef. S. Antoniego, wdowiec, Stanisław s. Józefa, Józef s. Jana, Mateusz s. Jana, Wincenty s. Jana),

Muszyński (Kazimierz s. Józefa),

Łuszczyński,

Baranowski (Marcin s. Jana),

Malinowski (Jerzy s. Jana),

Kosinowski (Maciej s. Jana, Wojciech s. Jakuba, Jan s. Antoniego, Ignacy s. Kazimierza, 6 rodzin),

Titow, (Jan s. Antoniego),

Wierszałowicz (Jerzy s. Antoniego, Jan s. Jerzego, wdowiec),

Korsak (Bronisław s. Kazimierza), Adamowicz (Ignacy s. Józefa),

Sokołowski (Józef s. Jana), łącznie 139 osób.

Wieś Pokrempie - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Rynkiewicz (Ignacy s. Jana, Zygmunt s. Jana, Jan s. Wincentego, Józef s. Józefa, Sylwester s. Józefa, Wincenty s. Wincentego),

Milewski (Michał s. Justyna, Maciej s. Konstantego, Wincenty s. Justyna, Wincenty s. Antoniego, Paweł s. Kajetana, Zygmunt s. Kajetana, Zygmunt s. Justyna, Sylwester s. Justyna),

Daukszewicz (Aleksander s. Jana, Jan s. Andrzeja, Kazimierz s. Jana, Maciej s. Aleksandra, Józef s. Andrzeja),

Wersocki (Antoni s. Kazimierza),

Gajdzis (Kazimierz s. Kazimierza) łącznie 123 osoby

Stare Macele - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Rotkiewicz (Jan s. Marcina) Suchocki, (Wincenty s. ….),

Jurgielewicz (Jan s. Wojciecha, Kazimierz s. Jana),

Użdawinis (Jakub s. Antoniego) łącznie 30 osób.

Nowe Macele - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Milewski, (Florian s. Jana,

Suprynowicz (Piotr),

Jurgielewicz (Jan s. Jana, Stanisław s. Jana, Antoni s. Wojciecha,) rodziny),

Wierszałowicz (Marcin s. Wojciecha) łącznie 31 osób.

Wieś Zwierzyniec  - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Mackiewicz (Władysław s. Wincentego, Franciszek s. Marcina, Wawrzyniec s. Onufrego,) Wojciech s Jana, Józef s. Jana, Benedykt s. Jana, Adolf s. Andrzeja, Wincenty s. Andrzeja, Kazimierz s. Macieja, Marcin s. Jana)

Giniewicz (Wincenty s. Jana), razem 59 osób.

Zaścianek Zwierzyniec -  trzy rodziny Mackiewiczów (Sylwester s. Jerzego, Piotr s. Wincentego, Karol s. Wincentego), łącznie 23 osoby.

Zaścianek Kutasy  - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Sławiński (Wincenty s. Andrzeja) i Olszewicz (Karol s. Jerzego), łącznie 13 osób.

Zaścianek Gumba  - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Godijewski (Grzegorz s. Macieja, Ignacy s. Stanisława, Piotr. s. Stanisława),

Zagórski (Jerzy),

Kisłowski (Wincenty s. Andrzeja), łącznie 34 osoby.

Zaścianek Bohdaniszki - rodzina Spudzis (Grzegorz s. Karola), łącznie 7 osób.

Zaścianek Ropieje  - rodzina Gryncewiczów (Stanisław s. Antoniego) 8 osób.

Zaścianek Kościelna Góra -  rodzina Gierasimowiczów (Józef), 4 osoby.

Wieś Skierdzimy -  mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Jodka (Aleksander s. Antoniego),

Baranowski (Marcin s. Antoniego, Józef s. Józef),

Budrewicz (Jerzy s. Michała), Dawidowicz (Stanisław s. Antoniego, Feliks s. Antoniego, Maciej s. Wincentego),

Kisłowski (Maciej s Józefa, Franciszek s. Jakuba, Franciszek s. Jerzego, Jan s. Jerzego, Andrzej s. Jerzego) łącznie 78 osób.

Wieś Śliżuny  - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Adamowicz (Michał s. Kazimierza),

Baranowicz (Wincenty s. Franciszka),

Kisłowski (Jan s. Jana, Michał s. Andrzeja, Michał s. Marcina, Franciszek s. Marcina),

Baranowska (Michalina c. Kazimierza) Szydłowski, (Maciej s. Jerzego),

Jankielewicz (Kazimierz s. Macieja, Franciszek s. Macieja),

Janowicz (Jan s. Piotra, Marcin s Piotra), łącznie 72 osoby.

Zaścianek Śliżuny -  mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Adamowicz (Józef s. Jakuba),

Kisłowski (Józef s. Łukasza), łącznie 8 osób.

Koszarka Śliżuny  - rodzina Czepulonis (Michał s. Macieja) 6 osób.

Czarna Waka  - rodzina Gajdulewicz (Wincenty s. Jana) 8 osób.

Zaścianek Wisińcza - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Milewski (Aleksander s. Ignacego, Helena Milewska z Gaszyńskich, Ignacy s. Ignacego, Ignacy s. Feliksa),

Karpicz (Wincenty s. Macieja),

Juchniewicz, (Józef s. Antoniego) łącznie 39 osób.

Zaścianek Jurszyszki  - rodzina Jodko (Antoni s. Ignacego) 6 osób.

Majątek Dworzec - rodzina Jurewicz (Kazimierz s. Zygmunta), i Baszonis (Karol s. Józefa) łącznie 8 osób

Zaścianek Kiernowo -  mieszkały tu 3 rodziny Szostaków (Ignacy s. Andrzeja, Michał s. Andrzeja, Adam s. Piotra), łącznie 18 osób.

Zaścianek Bojaryszki - mieszkały tu rodziny o nazwiskach:

Wirpsza (Robert s. Adolfa) i Chwin (Augustyn s. Wincentego), łącznie 7 osób

Cegielnia Jaszuny  - rodzina Czechowiczów (..dej s. Antoniego) 10 osób.

Papiernia Jaszuny  - mieszkały tu rodziny o nazwiskach: Pawłowicz (Jan)i Grygorowicz (Jan s. Bronisława) łącznie 8 osób.

Razem w parafii rudnickiej mieszkało 2479 osób, w tym 1268 mężczyzn i 1211 kobiet. Spis sporządził ks. Audycki.

 

GMINA KAMIONKA

Tarakańce 2,5 km na płd. zach. od Kamionki.

W październiku 1928 roku zakończono postępowanie scaleniowe na obszarze 82 ha gruntów należących od mieszkańców wsi Tarakańce, 19 ha gruntów stanowiących własność państwowego majątku Tarakańce, 2 ha gruntów z folwarku Rudowszczyzna w tym 1 ha gruntu stanowiącego własność Michała Łukaszewicza, 1 ha gruntu stanowiącego własność spadkobiercy Aleksandra Ksawerego Koczana, - Ignacego Koczana, około 6 ha gruntów z okolicy Montwiłowszczyzna, w tym 1 ha gruntów stanowiących własność Feliksa Paretko, około 1 ha gruntów spadkobiercy Aleksandra Ksawerego Koczana, - Ignacego Koczana, około 1 ha gruntów stanowiących własność Franciszka Bohdziewicza i Józefa Moroza, oraz około 2 ha stanowiących własność Wacława Paretko - ogółem 109 ha gruntów.

Obały, 3km na płd. – zach. od Kamionki.

W 1929 roku we wsi grunty posiadali: Malwina Dzilbo, Stanisław, Stanisława i Adolf Francewiczowie – (12,9 ha ziemi), Jan Szatkiewicz (4,72 ha), Szatkiewiczowie Zofia, Julian i Anna (4,06 ha), Stefan Kodź, (3,68 ha), Wiktor i Olimpia Kodź (8,09 ha), Ignacy Pakulniewicz (10,72 ha), Feliks Kodzis (11,11 ha), Feliks Kołyszko, (5,32 ha), Adam Kołyszko (7,45 ha), Maciej Winogrodzki (6,02 ha), Wincenty Kołyszko (5,82 ha), Korycki Adam i Kazimierz i Katarzyna Korycka (6,84 ha), Andrzej Korycki (5,87 ha), Marcin, Michalina, Paulina i Ludwika Koryccy (10,23 ha), Kazimierz, Felicja i Apolonia Tyszkiewicz (13,20 ha, Adolf, Jerzy, Stanisław, Emilia, Helena i Aniela Tyszkiewicz, (6,63 ha), Anna, Franciszek, Michalina i Stanisława Tyszkiewicz (2,11 ha) i Florian Tyszkiewicz (22,57 ha).

 

GMINA KOLEŚNIKI

Wieś Dowgidańce, gminy ejszyskiej, powiatu lidzkiego, w 1939 r. zakładano hipotekę dla:

Wincenty Zujewicz s. Jerzego - 16,31ha,

Babkin s. Adama -7,50 ha,

Władystaw Dziengiewicz s. Macieja -3,68 ha,

Antoni Dziengiewicz s. Wincentego - 3,68 ha,

Wincenty Obłoczynski s. Andrzeja - 4,84 ha,

Emilia Smielewiczowa c. Adama i Antonina Wierzbicka  c. Aleksandra -5,41 ha,

Władysław Dziengiewicz s. Wincentego - 9,04 ha,

Wincenty Milun s. Wincentego - 13, 81 ha, Wincenty Rudzis s. Piotra - 6,78ha,

Antoni Rudzis s. Piotra -7,99 ha,

Augustyn Obłoczynski s. Józefa -12,46 ha,

Jan Szczesnolewicz s. Józefa -7,37 ha,

Marianna Leonowiczowa c. Jana -10,01 ha,

Antonina Bartoszewiczowa c. Augustyna -12,07 ha,

Antoni Obłoczynski s. Macieja -3,52 ha,

Józef Smielewicz s. Jakuba -7,64 ha,

Wincenty Smielewicz s. Jakuba - 9,14 ha,

Józef Milun s. Wincentego -11,07 ha

Józef Zujewicz s. Wincentego - 4,06 ha,

Władysław Zujewicz s, Wincentego - 4,06ha,

Wincenty Zujewicz s. Wincentego - 2,71 ha.

 

Masa spadkowa po:

Piotrze Babkinie s. Marcina – 8,11 ha,

Wincentym Smielewiczu s. Andrzeja - 18,52 ha,

Józefie Ornowskim s. Piotra – 11,21 ha

Augustynie Rudzisie s. Piotra – 5,34 ha,

Wincentym Babkinie s. Kazimierza – 5,57 ha,

Janie Obłoczynskim s. Józefa – 9,67 ha,

Piotrze Ornowskim s. Wincentego 10,49 ha,

Jerzym Babkinie S. Józefa – 10,20 ha,

Wincentym Babkinie s. Marcina - 3,93 ha

   

Koleśniki

Wykaz posesjonatów w tej miejscowosci  w 1939r. (nazwiska i powierzchnie posiadłości)

1. Sp.. Adama s. Michała Bielskiego: żona Marianna, SS. Jan i Bolesław, c. Józefa – 6,73 ha

2. Anastazja e. Michała Bielska – 5,36 ha

3. Bolesław, Marcin i Wincenty synowie Jerzego Bielscy - 11,57 ha

Józef s. Bartłomieja Oleszkiewicz – 7,80 ha

5. Sp. Adama s. Marcina Oleszkiewicza zona Ewa, córka Marianna  - 5,85 ha

6. Sp. Piotra syna Augustyna Oleszkiewicza ss. Jan, Piotr, córki Zofia i Stefania - 5,07 ha

7. Sp. Jana s. Dominika Sankowskiego żona Stefania, ss. Władysław, Jan, Piotr, córki, Marianna, Bronisława - 7,62 ha

8. Jan i Władysława Jasowiczowie  - 3,27 ha

9. Michalina c. Kazimierza Sankowska – 1,97 ha

10. Helena c. Macieja Kowalewska – 15,49 ha

11. Romuald s. Marcina Kowalewski  - 10,22

12. Aleksander s. Augustyna Prontkielewicz -  6,18 ha

13. Bronisław s. Wincentego Sankowski – 14,77

14. sp. Karola s. Marcina i Krasowskiego: żona Anna, s. Michała c. Kazimierza, ss. Antoni i Józef oraz Rozalia Krasowska (z d. Wanagiewicz) – 12,04 ha

15. Jan s. Marcina Sankowski - 0,25 ha

16. Jan s. Jana Sankowski - 2,34 ha

17. Julian s. Jana Sankowski – 10,14 ha

18. Jan s. Karola Sankowski - 7,55 ha

19. Aleksander j Stanisław s. Józefa Sankowscy - 13,81 ha

20. Maciej s. Dominika Sankowski  - 7,84 ha

21. Józef s. Adama Sankowski – 7,75 ha

22. Jan s. Adama Basiul – 8,58 ha

23. Michal s. Adama Basiul - 9,86 ha

24. Sp. Józefa s. Adama Basiula żona Petronela, ss. Józef i Michał - 8,01 ha

25. Bron:sJaw s. Jerzego Basiul - 17,92 ha

26. Sp. Adama s. Wincentego Pakuło żona Bronislawa, córki Marian na i Jadwiga  - 2,46 ha

27. Józef s. Wincentego Pakuło- 4,66 ha

28. Sp. Jana s. Wincentego Pakuło żona Józefa, s. Michał, s. Władysław, córki Petronela i Maria - 3,51 ha

29. Jerzy s. Józefa Pakuło -  10,39 ha

30. Sp. Jana s. Macieja Kudżmo żona  Marianna (2-do voto Melakowa). syn Piotr Kudźmo - 6,21 ha

31. Jadwiga c. Michała Kudźmo - 5,85 ha

32. Aleksander s. Józefa Kudźmo - 5,85 ha

33. Jan s. Józefa Kudźmo – 5,15 ha

34. Józef s. Stefana Górski – 17, 84 ha

35. Aleksander s. Andrzeja Budeń – 11-58 ha

36. Feliks s. Jana Wanagiewicz – 14,30 ha

37. Rozalia c. Kazimierza Bruzgielewiczowa 16,40

38. Michał s. Andrzeja Budeń - 4,22 ha

39. Adam s. Andrzeja Budeń – 3,35 ha

40. Jan s. Andrzeja Budeń – 5,81 ha

41. Jan s. Antoniego Kasiukiewjcz - 6,51 ha

42. Sp. Aleksandry c. Józefa Suchockiej, mąż Dominik, Ss. Wincenty, Antoni, Jan, Józef, Piotr i Władysław – 6,90 ha

43. Ewa c. Wincentego Pakułówna – 6,82 ha

44. Wandalin s. Michała Kodzis 5,99 ha

45. Stanisław i Józef S. Aleksandra Kodzisowie  - 7,08 ha

46. Sp. Edwarda s. Michala Kodzisa zona Tekla, c. Zofia, s. Witold, c. Anna, s. Bronisław, c. Genowefa - 5,53 ha

47. Aleksander s. Franciszka Żukowski – 8,69 ha

48. Józef s. Franciszka Żukowski – 2,24 ha

49. Jan s. Augustyna Żukowski – 7,18 ha,

50. Wincenty s. Kazimierza Żukowski – 5,59 ha

51. Jan s. Jerzego Żukowski – 7,30 ha

52. Jan s, Michała Basiul – 10,18 ha

53. Józef s. Michała Basiul – 3,96 ha

54. Adam s. Michała Basiul - 3,02 ha

55. Zofia c. Jana Kwedor -  0,57 ha

56. Jan s. Piotra Romanowski – 0,11 ha

.57. Wincenty s. Macieja Bortkiewicz – 0,51 ha

58. Marcin s. Jana Arasimowicz – 0,58

59, Władysław s. Jana Niedzwiecki – 0,73 ha

60. Daniel s. Jana Kolendo – 0,23 ha

61. Adam s. Adama Basilul – 0,22 ha

62. Wincenty s. Stefana Korkuć – 0,29 ha

63. Perec s. Srola Tawsiuński – 0,09 ha

64. Anna c. Jana Wersocka – 0,9 ha

65. Aleksander i Józef Wilbikowie- 0,27 ha

66. Maria c. Adama Szw da - 0,08 ha

67. Szloma s. Abrahama Kuźniec - 0,08 ha

6S. Zorl1ch s. Szmujły Janczuk  - 0,16 ha

69. Jan s. Wincentego Szymielewicz - 0,13 ha

70. Mira c. Abrahama Wilenczyk – 0,11 ha

71. Rywa c. Abrahama Litowicz - 0,09 ha

7 1. Jerzy Wersocki – 0,10 ha

73. Aleksander s. Antoniego Wasilewski - 0,16 ha

74. Józef s. Jana Żydzialis – 0,88 ha

75. Helena c. Jana Małyszko – 0,11 ha

76. Michalina c. Jakuba Sankowska – 0,12 ha

77. Michalina c. Jana Sankowska - 0,09 ha

78. Wacław Szyszkiewicz – 0,08 ha

ponadto:

Szosa - 6,47 ha

Kopalnia żwiru - 0,14 ha

Kopalnia piasku - 0,13

Cmentarz – 0,32 ha

 

Sznury

W 1931 roku po komasacji grunty we wsi posiadali:

S-cy Józefa Butłowicza i S-cy Jadwigi Butłowiczowej – 7,13 ha,

S-cy Józefa Butłowicza i Ludwika Bernatowicza – 14,98 ha,

Ludwika Maszkiewiczowa – 5,26 ha,

S-cy Adama Bernatowicza, 14,20 ha,

S-cy Kajetana Bohdanowicza – 6,87 ha,

S-cy Jana Bohdanowicza – 3,13 ha,

Józef Bohdanowicz – 4,50 ha

S-cy Ignacego Bohdanowicza – 8,73 ha

Anna Bernatowiczowa – 6,62 ha

S-cy Micha!a Jazulewicza – 9,93 ha

Elżbieta Czerniawska – 5,70 ha

Antoni Butłowicz -3,53 ha

Zofja Butłowicz - 3,58 ha

S-cy Józefa Matujzo – 3, 92 ha

S-cy Józefa Matujzo -3,52 ha

Petronela Pakułowa – 4,91 ha

S-cy Kazimierza Nowikiewicza – 1,81 ha

S-cy Michała Bernatowicza – 3,60 ha

Marcin. Arasimowicz – 0,79 ha

Michał Gotowiecki – 0,10 ha

S-cy Franciszka Wieliczkiewicza – 0,35 ha

S-cy Józefa Tietiańca – 0,31 ha

Wincenty Krasowski – 0,56 ha

Piotr Siedlikowski – 10,83 ha,

Władysław Jankowski – 2,58 ha

 

GMINA PODBORZE

Hormany

W 1938 roku okolica Hormany gminy ejszyskiej, powiatu lidzkiego.

Właściciele:
Witold Lubkiewicz s. Anicentego -  33, 47 ha
Maciej Wersocki s. Tadeusza - 30,26 ha
Anna Stecewiczówna c. Romualda, Adela Stecewiczowa c. Stefana – 50,94 ha
Wojciech Stecewicz s. Antoniego - 27,51 ha,
Józef Harasimowicz s. Wincentego – 20,18 ha,
Wacław Harasimowicz s. Wincentego – 18,04 ha,
Weronika Harsimowiczowa c. Wincentego, Weronika Leganowiczowa c. Wincentego i Marianna Wojtkiewiczowa córka Wincentego – 18,60 ha,
Maciej Mórawski s. Juliana 9,38 ha,
Helena Mórawska c. Józefa – 4,44 ha,
Jan Mórawski s. Juliana ,05 ha,
Antoni Mórawski s. Cypryjana – 27,43 ha
Stanisław Rymkiewicz s. Wincentego - 31,61 ha
Antoni Jassowicz s. Józefa – 24,45 ha,
Michalina Burzyńska c. Edwarda – 3,09 ha.

b) na dzień 15 października 1938 roku
masa spadkowa po Stefanie Wersockim - 47, 0957 ha
masa spadkowa po Pawle Mickiewiczu 28, 16 ha
masa spadkowa po Pawle Mickiewiczu 15,35 ha.

 

Półstoki,

W 1931roku grunty po komasacji posiadali:

Zygmunt i Wiktor Czerwińscy i Bogumiła Bartoszewiczowa wspólnie - 76,94 ha,

Antoni Znamierowski - 23,28 ha,

Stanislaw Znamierowski - 25,64 ha,

Józef Znamierowski - 27,50 ha,

Anna Znamierowska - 29,86 ha,

Michał Znamierowski - 19,7 ha,

Sp. Boleslawa Jassowicza - 11,21 ha,

Kazimierz Jassowicz - 12,26 ha,

Sp. Hipolita Jassowicza - 13,80 ha,

Kazimierz Songin - 1,35 ha

Eleonora Songinowa – 29,63 ha,

Antoni Urbanowicz - 11,40, ha

Antoni Ptak - 15,20 ha,

Sp. Józefa Ptaka - 11.22 ha,

Władyslaw Gerasimowicz - 0,62 ha,

Kazimierz i Michal Kozakiewiczowie - 0,22 ha,

Bernard Butrymowicz - 0,97 ha,

Aleksander Dowgiałło - 2,39 ha,

Benedykt Bieniakoński - 1,97 ha,

Aleksander Monkiewicz - 1,22 ha,

Adolf Rynkiewicz - 1,20 ha.

Tetiańce

W latach trzydziestych XX wieku mieszkali tu ludzie o nazwiskach: Aleksandrowicz, Baranowski, Bohdziewicz, Bocewicz, Burzyński, Butrymowicz, Cielecki, Godlewski, Gryszkiewicz, Dziczkaniec, Harasimowicz, Ilcewicz, Jackiewicz, Januszewski, Juchniewicz, Korkuć, Krawczyk, Krupowicz, Kulesza, Litwinowicz, Mackiewicz, Malewski, Molis, Nowicki, Pawłowski, Pietkiewicz, Połukord, Potopowicz, Rasiukiewicz, Rotkiewicz, Sawosto, Siemaszko, Songin, Staciukiewicz, Staciukowicz, Stecewicz, Tietianiec, Tomaszewski, Waszkiewicz, Wojsiat, Wołochowicz, Wołosewicz, Wróblewski